Дроблення

Лікування направлене на роздроблення каміння та самостійне відходження чи видалення його з організму через сечовивідні шляхи або через мінімальні проколи.

Дистанційне дроблення.

Оптимальний розмір - до 1 см. Оптимальне розташування - верхня третина сечоводу.

Лазерне дроблення через сечовипускний канал.

Оптимальний розмір - до 2 см. Розташування не має значення.

Черезшкірне лазерне дроблення.

Оптимальний розмір - більше 2см. Оптимальне розташування - нирка.

За останні 10 років  в лікуванні сечокам’яної хвороби (СКХ) відбулись революційні зміни.

 

Розвиток відео та оптичних систем дозволив урологам заходити інструментом в будь-яку частину сечовивідної системи, отримуючи ідеальну картинку.

 

Розміри інструментів для проникнення в сечову систему зменшилися в декілька разів, а головне вони стали гнучкими що суттєво зменшило травматичність лікування. Однак зайти та побачити камінь у нирці використовуючи  найтонший інструмент – це лише перший етап, головною метою є його зруйнування до найменших фрагментів за найкоротший час.

 

Широковживані у лікуванні сечокам’яної хвороби ультразвуковий чи пневматичний метод руйнування конкременту є механічними і тому потребують підведення до каменя досить товстого електрода який може бути лише прямим, що значно обмежує можливості та роботу сучасного лікаря-уролога.

 

Радикально нові можливості для позбавлення пацієнтів каменів у нирках відкрило застосування  лазера.

 

Все це призвело до виникнення абсолютно нового напрямку в лікуванні СКХ – ретроградної хірургії.

 

Ретроградна означає, що лікар здатен заходити в будь-яку частину нирки крізь природні сечовивідні шляхи, тільки в протилежному до руху сечі напрямку – від зовнішнього отвору сечовипускного каналу до найвіддаленішої чашечки в нирці. При цьому дійшовши до каменя лікарі можуть застосувати лазер і перетворити його на скупчення фрагментів мінімальних розмірів. Гнучкість та мінімальний діаметр (сучасні лазерні волокна мають товщину 0,15 до 0,9 мм) руйнуючого елемента дало потужний поштовх та відкрило неймовірні можливості для контактного дроблення каменів нирок, сечоводу та сечового міхура.

Консультація онлайн