Біль при каменях у нирках і як його позбутись

Камінь в сечоводі.

 

На відміну від ситуації, коли камінь у нирці може не давати симптомів або давати невиражену клінічну картину, камінь в сечоводі проявляє себе більш інтенсивно. Пов’язано це з тим, що камінь у нирці, як правило, не порушує відтік сечі, тому внутрішньо нирковий тиск не підвищується і больові рецептори не реагують на поточну ситуацію. Як тільки камінь виходить з порожнини, де він вільно лежить і не впливає на загальний відтік сечі (ниркова миска або чашки) та потрапляє у вузький сечовід, він різко блокує відтік сечі з усієї нирки. Це призводить до різкого підвищення внутрішньо ниркового тиску, який проявляється дуже вираженими симптомами. Важливо розуміти, що в цій ситуації розмір каменю в сечоводі практично не має значення, камінь в сечоводі  5 мм чи камінь в сечоводі 7 мм, дасть такі ж симптоми.

 

Камінь в сечоводі, симптоми.

 

У медицині, стан пацієнта який характеризує камінь сечоводу називається «ниркова колька». Це комплекс симптомів, які відмічає пацієнт, при підвищенні внутрішньо ниркового тиску в результаті того, що камінь виходить в сечовід. Нижче перераховані симптоми, що свідчать про наявність каменю в сечоводі. Проте, кожен повинен розуміти, що усі пацієнти різні і міра вираженості симптомів може значно відрізняться. Іноді симптоми можуть бути взагалі відсутніми, але це буває украй рідко, а іноді у пацієнта присутній тільки один з можливих симптомів. Тому ніколи не ставте собі діагноз самостійно. Зверніться до лікаря — це надійніше, безпечніше, і у більшості випадків дешевше ніж самостійне лікування.

 

Симптоми каменю в сечоводі (Симптоми ниркової кольки) :

 

Біль в поперековій області. Як правило, присутній тільки з одного боку і носить тупий, ниючий характер. Він не залежить від положення тіла (це відрізняє його від проблем зі спиною),  тобто пацієнт не може знайти положення, в якому йому легшає.

 

Нудота, блювота. Дуже часто цей симптом збиває з пантелику як пацієнтів, так і лікарів. Проте, в тому або іншому ступені є присутнім у більшості пацієнтів, і саме він відрізняє пацієнта з радикулітом від пацієнта з каменем у сечоводі. Саме тому нудота, блювота, сухість у роті або парез (зупинка) кишківника, в комплексі з болями в спині – часто є ознаками діагнозу “камінь сечоводу”.

 

Кров’яна сеча. Цей симптом дуже важливий, хоча не завжди є характерним для каменю сечоводу. Частіше, кров’яна сеча зустрічається у людей з великим каменем у нирці, або у моменти активного переміщення каменю в порожнинах нирки. А ось коли камінь вийшов з нирки та потрапив в сечовід, ми вже можемо бачити чисту сечу, оскільки в сечовий міхур буде потрапляти сеча тільки зі здорової нирки. Найчастіше червона, кров’яна сеча — це передвісник стану, коли камінь виходить в сечовід. Крім того, кров в сечі — симптом багатьох інших не менш небезпечних захворювань, тому при появі у вас цього стану обов’язково зверніться до лікаря.

 

Камінь нижньої третини сечоводу.

 

Окремо необхідно зазначити про камінь нижньої третини сечоводу. Камінь, який вийшов з нирки і заблокував її, в першу чергу задіює рецептори, що реагують на внутрішньо нирковий тиск. Але разом просуванням каменю вниз, починають реагувати рецептори нижньої третини сечоводу і шийки сечового міхура. І до усіх вище перелічених симптомів поступово додаються нові.

 

Камінь нижньої третини сечоводу має наступні симптоми:

 

– болі внизу живота.

– Різі, болі під час сечопускання.

– Часті та, іноді, болючі позиви до сечовипускання.

– Простріли і неприємні відчуття в статевих органах (у чоловіків в яєчко, голівку, у жінок в статеві губи)

– Посилення болю в кінці сечопускання.

– Відчуття позиву до сечопускання навіть після того, як сечовий міхур випорожнився.

Звичайно, далеко не усі камені сечоводу дійдуть до нижньої третини. Камінь в сечоводі  5 мм має більше шансів дійти сюди і вийти, ніж камінь в сечоводі  7 мм. Але також є незаперечним той факт, що може вийти досить великий камінь, а невелика піщинка може застрягти і заблокувати нирку. Тому камінь нижньої третини сечоводу часто є сприятливішим, ніж камінь верхньої третини сечоводу, і водночас нижня третина це найвужче місце сечоводу де часто застряють камені.

 

Лікування каменю в сечоводі

 

Якщо ви уважно прочитали вище написаний текст, то вже зрозуміли, що камінь в сечоводі, на відміну від каменю у нирці, більш невідкладна проблема. Є маса варіантів лікування, мета яких — відходження цілого каменю або вихід зруйнованого каменю з сечоводу. Варіантами лікування каменю в сечоводі можна назвати: консервативну терапію, дистанційне дроблення, пневматичне, ультразвукове, лазерне дроблення, а іноді і відкриту операцію.

Більше інформації про переваги, недоліки, покази і протипоказання по цих методах ви зможете знайти у нас на сайті в розділі “лікування”. Ми свідомо не даємо Вам ніяких рекомендацій з варіантами лікування, адже вибір найбільш ефективного і найменш травматичного методу лікування для вас залежить від розмірів каменю, його щільності, розташування динаміки просування, супутніх чинників і клінічної картини. І тільки лікар, який Вас оглянув, проаналізував всі вище перелічені чинники, може остаточно порекомендувати метод лікування.

 

 

Камінь сечоводу  народні засоби.

 

Я щиро вірю в мудрість віків, адже не маючи можливості отримати адекватне лікування, люди сотні років шукали рецепти для полегшення свого стану. Велика кількість народних рецептів дійсно є ефективною, більше того, багато лікарів використовують їх у своїй практиці. Рослинні компоненти лягли в основу цілого розділу фітотерапії. Проте в сучасних умовах використовувати народні методи лікування сечокам’яної хвороби — це гра в російську рулетку. Не знаючи розмірів свого каменю та повної клінічної картини, користуватися порадою друга, у якого вийшов камінь сечоводу розміром 5 мм за допомогою чаю — невиправданий ризик! Тому, якщо ви хочете використати для виходу каменю сечоводу народні засоби, запитаєте про це у свого лікаря під час консультації. Це збереже Ваш час, гроші, і здоров’я.

Консультація онлайн