Лазерне дроблення через уретру (сечовипускний канал)

Контактна лазерна літотрипсія

Процедура передбачає підведення лазерного волокна до каменю та його руйнування до пилу (dusting effect of laser) та найменших фрагментів, із подальшим самостійним відходженням або їх видаленням із сечовивідної  системи.

Якщо камінь знаходиться в сечоводі, то ми маємо змогу дійти до нього використовуючи прямий (не гнучкий або жорсткий) інструмент, однак чим ближче  камінь до нирки, тим більше вірогідність, що протягом дроблення він зміститься в нирку і жорсткий інструмент вже буде не ефективним.

В такій ситуації лікар, який не має в наявності гнучкого інструмента та лазеру, змушений зупинити операцію не досягши повного ефекту, при цьому досить часто відбувається міграція фрагментів каменю в нирку, що в подальшому є причиною ниркових колік і ускладнень.

Тому для отримання максимальної ефективності при виконанні контактної лазерної літотрипсії (ретроградної хірургії), необхідно мати можливість зайти та зруйнувати камінь, в будь-якій частині нирки чи сечоводу, гнучким інструментом.

Виходячи з написаного вище розглянемо сильні та слабкі сторони лазерного дроблення (ретроградної хірургії) через природні отвори, тільки при наявності в арсеналі лікаря прямого і гнучкого інструмента та сучасного лазера.

Гнучкий інструмент

Процес лазерного дроблення

Захід в найскладнішу для доступу нижню чашку

Переваги лазерного дроблення (ретроградної хірургії):

  1. швидкий та чітко прогнозований результат;
  2. відсутність періоду відходження фрагментів з больовим синдромом та необхідності великої кількості знеболюючих препаратів;
  3. камені будь-якої щільності піддаються лазерному дробленню;
  4. відсутність пошкодження цілісності тіла, все лікування проходить через природні отвори організму;
  5. можливість візуального та рентгенологічного контролю протягом операції. що знижує ризик залишання крупних фрагментів каменя;
  6. висока ефективність методу при мінімальному травматизмі;
  7. відсутність больових відчуттів протягом операції адже вона виконується під спинномозковою або загальною анестезією;
  8. ретроградна хірургія – це хірургія одного дня, з коротким післяопераційним періодом, коли при відсутності ускладнень, пацієнт на наступний день без зовнішніх дренажів повертається до повсякденного життя.

Недоліки лазерного дроблення (ретроградної хірургії)

  1. присутній момент заходження в порожнину тіла,
  2. наявність близько 10% пацієнтів у яких технічно не вдається підійти до каменю через природні звуження сечоводу, уретри або анатомічні згини чи інші особливості (в даній ситуації пацієнту ставиться стент/внутрішній дренаж, котрий розширює та вирівнює сечові шляхи і через два тижні 90 % пацієнтів вже вдається підійти до каменів);
  3. необхідність спинномозкової або загальної анестезії;
  4. необхідність госпіталізації пацієнта на одну добу;
  5. необхідність встановлення стента (внутрішнього дренажу) після виконання операції, та його видалення через 1-2 тижня.

Консультація онлайн