Камені в сечоводі симптоми

Камені в сечоводі - широко поширений і болючий варіант сечокам'яної хвороби. Напочатку формуючись в нирках, камені в силу різних причин іноді потрапляють в сечоводи. Конкременти невеликого діаметру цілком можуть, самостійно виводитись з сечею, без особливого дискомфорту і турбувань, але якщо камінь перевищує допустимий діаметр, то він починає перешкоджати відтоку сечі. Поява каменів у сечоводі викликає цілий ряд болючих і неприємних симптомів:

  • підвищений артеріальний тиск;
  • високу температуру;
  • різкі больові відчуття в зоні попереку і паху;
  • блювоту і нудоту;
  • часті позиви до сечовипускання;

Особливістю симптоматики хвороби, є можливе поширення больових зон в статевий член і мошонку - у чоловіків, статеві губи - у жінок.

Біль в будь-якому зазначеному прояві - головний симптом каменів в сечоводі, відкладати лікування і терпіти її категорично забороняється. Відкладений візит до фахівця загрожує важкими ускладненнями:

  • гідронефрозом;
  • обструктивним пієлонефритом;
  • нирковою недостатністю;

Щоб уникнути подібних наслідків, наполегливо рекомендуємо при перших симптомах звертатися до досвідченого лікаря, тим більше що на ранніх етапах хвороби, камені в сечоводі можна вивести абсолютно безболісно, ​​іноді за допомогою всього однієї, ефективної процедури.

Лікування каменів у сечоводі - ситуативне і залежить від багатьох нюансів. На початку, якщо конкременти не заважають відтоку сечі, рекомендовано зайняти вичікувальну позицію. У цей період намагаються уникати активного лікування, більше орієнтуючись на самостійний вихід конкременту. На цьому етапі хворому прописують спазмолітики і знеболюючі. Рекомендовано пити не менш 2 літрів рідини в день.

Якщо подібні методи не приносять бажаного результату або від спочатку при обстеженні були виявлені камені великого розміру, варто перейти до інтенсивних способів лікування.

Метод лікування залежить від багатьох чинників: розташування і форма конкрементів у сечоводі, больові відчуття пацієнта, наявність ускладнень.

Вінницький центр дистанційної літотрипсії пропонує найбільш передовий метод лікування - дроблення каменів ультразвуком.

Літотрипсія передбачає амбулаторне лікування, без хірургічного втручання. Суть процедури в дробленні каменю з використанням медичного апарату - літотріптера. Продукуючи ударні ультразвукові хвилі, апарат кришить конкременти на невеликі частини, здатні згодом самостійно вийти сечовими шляхами. Зрозуміло, попередньо пацієнт проходить ряд аналізів і обстежень у досвідченого лікаря-уролога, який встановлює діагноз і визначає варіанти подальшого лікування.

На сьогодні, саме метод дистанційної літотрипсії, є найдоступнішим і найбільш ефективним, оскільки в більш ніж 70% випадках каменів в сечоводі, вже перша процедура виявляється успішною.

Згодом, якщо дотримуватися рекомендацій наших фахівців, ви зможете уникнути повторного каменеутворення і пов'язаних з цим неприємних, хворобливих симптомів.