Самостійне відходження

Чекати самостійного відходження є логічним тільки при камінцях малого розміру (до 6мм), більш крупні конкременти теж можуть відійти, але в цьому випадку це може зайняти тривалий час і нанести шкоду вашому організму. Роль медикаментозного лікування дуже переоцінена в нашій країні, як правило, якщо конкремент має тенденцію до просування він рухається як з препаратами так і без, і якщо він застряг, то немає жодних препаратів які його зрушать з місця. Медикаменти в цьому випадку лише допоміжний фактор.

Найбільш розповсюджені серед українців оксалатний камінь

Безперечно, самостійне відходження каменів – це щасливий фінал, якого бажає кожен пацієнт з нирковою колькою. Однак безпідставне сподівання на те, що камінь вийде сам, досить часто призводить до негативних наслідків.

 

Перше, що треба усвідомити – сечовід, це не труба, яка має певний діаметр і може пропустити камені певного розміру. Сечовід це м’язовий орган який в нормі не має просвіту взагалі, але при потребі він може розтягуватись до досить великого діаметру. Відходження каменя залежить від його розміру і від індивідуальної здатності сечоводу скорочуватись і розтягуватись.

 

Найбільше шансів відійти самостійно є у каменів розміром до 6 мм, однак навіть в цьому розмірі кожен п’ятий пацієнт не може позбутись його. На шляху до виходу камінь зустрічає три природних звуження, найскладніший відрізок це останній сантиметр перед впадінням сечоводу в сечовий міхур. Камінь який пройшов це місце в 99% виходить назовні. Однак, досить часто, пройшовши весь шлях камінь застрягає на останнььому сантиметрі перед сечовим міхуром.

 

Рішення про те, чи має шанси камінь на самостійне відходження, має прийняти тільки лікар. Після відповідного обстеження, враховуючи розмір каменю, стан сечоводу, стан нирки, історію хвороби, динаміку просування каменю, Ваш поточний стан, лікар може запропонувати Вам різні варіанти лікування, серед яких, відповідно до показань можливо буде і консервативне лікування, спрямоване на самостійне відходження.

 

В сучасних рекомендаціях по лікуванню сечокам’яної хвороби, Ви не знайдете тривалого «капання», або великої кількості спазмолітичних препаратів, доведено, що ефективне лікування це адекватне знеболення і профілактика антибіотиками при потребі.

 

Підвищення температури тіла, озноб, нестерпний біль – це ознаки запальних ускладнень, які можуть додатись до ниркової кольки. При появі цих симптомів терміново зверніться до лікаря, адже подальше зволікання з адекватним лікування може призвести до значно складніших, дорожчих і травматичних варіантів лікування, включно з відкритою операцією. Невиправдане очікування відходження каменя збільшує ризик ускладнень.

 

Початком будь якого лікування має бути кваліфікована консультація уролога, яка збереже ваші кошти і в першу чергу здоров’я.

 

Консультація онлайн