Каміння в нирках симптоми

Українська

Що треба мати з собою на процедуру?

Результати всіх методів обстеження та заключення спеціалістів, які проводились до нас чи у нас, при їх наявності. Змінне взутті та рушничок. При відсутності цих засобів, всі вони в нас є, але загального користування. 

Які протипокази для виконання процедури?

Розміри каменя більше 2-2,5 см. Наявність гострого запального процесу в сечостатевій системі, який проявляється підвищеною температурою тіла вище 38С з ознобами. Вагітність. Недовіра до методу. В будь якому випадку, остаточне рішення, щодо дроблення приймає лікар разом з пацієнтом після огляду та врахування всіх індивідуальних особливостей.

Чи страждає нирка? 

Якщо виконується дроблення в порожнинах нирки або в сечоводі, але близько (1-2 см.) від нирки, то звичайно мінімальна травматизація може бути, однак, якщо лікарями прийнято рішення про дроблення, це значить, що шкоди від знаходження каменя значно більше ніж від процедури. Травматизація тканин і нирки під час відкритого хірургічного лікування, як правило набагато вища.

Чи потрібно лягати в лікарню?

Ні, наша процедура амбулаторна, тому не потребує госпіталізації. Якщо пацієнт лежить в іншій лікарні, то він може взяти виписку в свого лікаря і після процедури повернутись під нагляд в відділення. В розпорядженні нашого кабінету є одна одномісна орендована палата на базі хірургічного відділення Госпіталю Інвалідів війни, де ми знаходимось, але наші пацієнти досить рідко потребують госпіталізації, тому вона переважно порожня.

Чи можна одразу побачити результат?

Під час дроблення руйнується структура каменя, він знаходиться в тканинах, тому розлетітися і зникнути йому немає куди. Відходження фрагментів може початись в цю ж саму добу, а може на третю, п’яту, сьому добу, тому остаточно зробити висновки стосовно ефективності можна на протязі двох діб.

Яка ефективність процедури? 

Різні джерела дають дуже різноманітну інформацію. Якщо взяти середні данні, то отримаємо наступні цифри: 70% каменів дробляться за один сеанс, 10% каменів потребують двох сеансів, 10% потребують 3-4, а іноді і більше сеансів, і, на жаль 10% каменів не дробиться взагалі. Ці дані дуже узагальнені тому, що ефективність залежить від розміру, розташування, плотності та багатьох інших факторів, тому в кожному конкретному випадку треба оцінювати всі фактори і приймати рішення про доцільність дроблення каменів. Однак, навіть врахувавши всі фактори, ми лише частково можемо прогнозувати результат. Визначити, які камені не дробляться на жаль не можливо. 

Чи болюча процедура?

В кожному випадку індивідуально. Чим більше камінь і чим блище він до нирки, тим більша вірогідність неприємних відчуттів але в більшості випадків людина відчуває щєлчки всередині.

Чи дається наркоз?

Загального наркозу не дається. Вводиться внутрішньом’язово (в сідницю) два препарати для знеболення, пацієнт залишається в свідомості.

Як відбувається лікування?

Процедура не пов’язана з розрізами на шкірі , чи введенням інструменту в порожнину тіла. Пацієнт лягає на стіл, під цифровим рентгеном камінь заводиться в фокусне п’ятно літотриптора, надувається груша, яка плотно прилягає до тіла і виконується від 3 до 4 тисяч імпульсів, які поступово руйнують структуру каменя. Протягом процедури лікар постійно контролює точність імпульсів.

Яка тривалість процедури?

Сама процедура триває 40 хвилин від першого імпульсу до останнього, плюс  15-20 хв на підготовку, тобто близько години.